Jak je to s ARMEXEM

01.11.2021

PŘEVZATO Z VYJÁDŘENÍ SPOL. ARMEX ENERGY K SOUČASNÉ SITUACI :

Cenová situace na energetickém trhu zůstává stále vypjatá beze změny a česká média ji bohužel popisují jednostranně, jako by viníky byli alternativní dodavatelé, nikoliv, jak tomu ve skutečnosti je, vlády, jejich nedomyšlené bezemisní programy a sebestředná politika největších světových dodavatelů plynu.

Společnost ARMEX ENERGY proto zvolila otevřenou komunikaci jak ke svým klientům, tak i s médii. Generální ředitel Hynek Sagan v uplynulých týdnech poskytl řadu cílených a řízených mediálních vyjádření. Ve středu 27. října se s jejich citacemi objevil článek v Hospodářských novinách. Ale komentáře v článku nejsou přesné a doprovodný text redaktora bohužel trpí předsudky k alternativním dodavatelům energií. Na některých místech podsouvá své tvrzení Energetickému úřadu, který je však odmítl. Titulek o jakýchsi "problémech" ARMEXU je potom zcela falešný.

Přesto všechno ARMEX bude pokračovat v otevřené komunikaci s klienty a médii, neboť se domnívají, že stojí za to, aby veřejnost znala jejich, tak celkovou situaci na světovém trhu s energiemi. Jsou to světové trhy, které ovlivňují velkoobchodní dodávky do Česka a konečné ceny pro spotřebitele, nikoliv čeští retailoví dodavatelé samotní.

Skupina ARMEX, a dodavatel ARMEX ENERGY samotný, jsou zdravé, rostoucí a finančně stabilní firmy. Mají od svých bank navíc dostatečnou podporu k tomu, aby ve chvíli, kdy statisíce spotřebitelů hledají své nové dodavatele, dále klienty nabíraly.

ARMEX očekává konkurenční ataky, "ostřelování ze zálohy" včetně mediálního. Nemá z něj však velké obavy. ARMEX není viníkem současného stavu, který žene ceny vzhůru. Není ani ten, kdo ve velkém a na úkor svých klientů profitoval z minulých cen, ani ten, kdo chce totéž dělat i nyní. 

Skutečně převádí klienty na spotové kontrakty. Důvody k tomu jsou dva. Za prvé, vzrůst cen je natolik enormní, že žádná firma, a budoucnost ukáže, že ani ČEZ či jiní dominantní regionální dodavatelé, neudrží dřívější sazby a tím ani zálohové platby. Udržitelný byznys nemůže donekonečna dotovat ztráty z nákupů na světových trzích. Nemůže to donekonečna dělat ani takový byznys, který spoluvlastní stát, pokud spravuje firmu s péčí řádného hospodáře. A taková péče je vyžadována zákonem od všech vlastníků. A za druhé, při nevypočitatelnosti dnešního trhu je cena svázaná s cenou světovou nejférovějším řešením pro klienta. Ví přesně, zač platí, co mu dodavatel účtuje, a s prvním zlevněním začíná platit méně.