O NÁS

HISTORIE NAŠÍ FIRMY

 Historie firmy sahá do roku 1991, kdy její zakladatel, pan Milan Sivera začal podnikat v oblasti radiotechniky, kdy montoval a dodával profesionální radiové sítě a systémy. Největší zakázkou v této době byla např. kompletní radiová síť pro Vodovody a kanalizace v Mladé Boleslavi, která měla tehdy špičkové technické parametry, včetně možnosti vstupu radiostanic do telefonní sítě a naopak.
​​​​​​​

Jakmile se na trhu začaly objevovat nové telekomunikační technologie, firma je začala okamžitě aplikovat. Tak také došlo ke spolupráci s operátory těchto nových systémů společnostmi Radiokontakt operátor, nabízející radiové kapesní pagery a Eurotel, nabízející první mobilní telefony. Se společností Eurotel firma spolupracovala od roku 1993. V té době nejen v oblasti prodeje mobilních telefonů, ale výrazně se podílela i na výstavbě prvních vysílačů pro mobilní telefony v celé ČR.


Pohled do historie mobilních telefonů v ČR :V roce 1995 byla založena společnost SIVERA electronic s.r.o., která byla v roce 1999 vyhodnocena nejlepším autorizovaným dealerem spol. EuroTel na Moravě a zařadila se do exluzivní skupiny MAX programu této společnosti. Členství v této exluzivní skupině zavazovalo firmu poskytovat maximálně kvalitní služby a servis pro všechny zákazníky využívající mobilní telefony spol. Eurotel. V této době nastal maximální boom v oblasti prodeje mobilních telefonů a firma procházela bouřlivým vývojem. V té době měla vlastní síť prodejních míst a přes 30 zaměstnanců.

V roce 1999 společnost dosáhla obratu přes 60 milionů Kč. Specializované maloobchodní prodejny měla v Přerově tři a dále po jedné v Brně, Olomouci, Zlíně, Hranicích, Kyjově a Vyškově. Do oblasti telekomunikací patří i satelitní sledovací a navigační systémy GPS, kde realizovala celou řadu významných zakázek, jako například Správy silnic Olomouckého a Zlínského kraje, Záchranné služby a Severomoravskou energetiku. Od roku 2005 začalo docházet k významným změnám u dominantního partnera spol. Eurotel, kdy ji nejprve zakoupil největší provozovatel pevných linek v ČR spol. Český Telekom a následně se stala vlastníkem Českého Telekomu - nadnárodní společnost Telefónica, která vytvořila v ČR společnost Telefónica O2, Czech republic a.s. Společnost Sivera electronic se v této době stala Gold Business partnerem této společnosti, což znamenalo, poskytování celého sortimentu služeb této společnosti pro všechny skupiny jejich zákazníků v oblasti zejména Střední Moravy. Společnost patřila v té době mezi pět jejich největších partnerů. Bohužel spol. O2 začala od svého nástupu měnit svou obchodní politiku, do které jí systém osobní péče ve spolupráci s regionálními partnery nezapadal a tak došlo k jejímu omezování a následně i ze strany O2 k jednostrannému ukončení více než dvacetileté spolupráce.

Vzhledem ke svým dlouholetým zkušenostem v oblasti klientské péče se po ukončení spolupráce s O2 spol. Sivera electronic přesunula do oblasti poradenství, kdy de-facto přešla ze strany poskytovatelů výrobků a služeb na stranu jejich uživatelů, kdy jim pomáhá vybírat nejvhodnější a ekonomicky nejvýhodnější technická řešení. Poradenství poskytuje nejen v oblasti telekomunikací, ale také energetiky. V této oblasti radí svým klientům nejen s problematikou a výběrem dodavatelů, ale také s volbou těch nejmodernějších a nejúspornějších systémů vytápění, osvětlení, monitorování a podobně. V rámci telekomunikací mimo jiné radí firmám se zaváděním on-line pokladních systémů zaměřených na Elektronickou evidenci tržeb a systémů monitorování spotřeby energií, vody, teploty apod.

Společnost má velmi široké reference z celého spektra uživatelů telekomunikačních a energetických služeb, protože její péčí, ve více než 20-ti leté historii, prošlo více než 7.000 firem z oblasti Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje i několik tisíc rezidentních zákazníků.

Majitel a jednatel společnosti je dlouholetým členem a místopředsedou Hospodářské komory v Přerově, členem představenstva HK Olomouckého kraje a současně i členem energetické sekce HK ČR, která je poradním orgánem HK ČR ve vztahu k vládě a parlamentu v oblasti energetiky. Společnost byla prověřena i NBÚ.

25.5.2022  byla Milanu Siverovi prezidentem Hospodářské komory udělena zlatá Merkurova medaile za podporu podnikání a dlouhodobou práci v Hospodářské komoře.


Milan Sivera, jednatel společnosti