ENERGETICKÉ PORADENSTVÍ

sledujeme největší a nejsilnější dodavatele

Málokdo rozumí energetické problematice a proto je dobré mít svého energetického poradce, se kterým se můžete radit nejen o tom, jakého si vybrat dodavatele energií, ale také jiných oblastech týkajících se energií, jako je osvětlení, vytápění, nové technologie apod. Z tohoto důvodu sledujeme pouze prověřené a spolehlivé dodavatelské i technologické společnosti, u kterých nehrozí, že by své klienty hodili přes palubu, jak jsme se všichni přesvědčili v minulosti. Zde jsme schopni klientům poradit s nastavením záloh, výběrem správných a hlavně co nejvýhodnějších služeb a tarifů včetně změn v dodavatelských smlouvách. 


Sledujeme služby zejména těchto dodavatelů:

Hynek Sagan majitel společnosti ARMEX
Hynek Sagan majitel společnosti ARMEX

ARMEX energy

Tato společnost je součástí skupiny ARMEX. Skupina ARMEX byla založena v roce 1991 za účelem podnikání v oblasti armatur. Dodnes se této oblasti věnuje společnost ARMEX HOLDING, která také vybudovala a stále rozšiřuje areál v městské části Děčín-Folknáře. Později s příchodem Hynka Sagana začala skupina podnikat v oblasti velkoobchodu s pohonnými hmotami, vznikla tak v roce 1999 společnost ARMEX Oil, která dodnes tvoří největší součást skupiny ARMEX a od roku 2013 buduje v České republice síť čerpacích stanic. V roce 2005 vznikla společnost ARMEX ENERGY, která se zabývá prodejem elektřiny a plynu. Dnes je tato společnost středně velkým hráčem na poli dodavatelů energií v Česku. K roku 2022 dodává elektřinu a plyn k více než 55 tisícům zákazníků, mezi které patří jak domácnosti, tak podniky a obce. V roce 2019 byla společnost ARMEX ENERGY 4. nejrychleji rostoucím dodavatelem plynu v České republice. V letech 2013 a 2015 proběhla akvizice společností TRANSCARGO a DRACAR CZ, které se následně sloučily a staly součástí ARMEX Oil. Skupina ARMEX je obratově největší firmou Ústeckého kraje a patří do TOP 100 firem v České republice. Se spol. Armex spolupracujeme úzce a dlouho, protože se nám líbí individuální přístup k našim klientům i dobrá cenová politika. 

Daniel Křetínský, majitel Dobré energie
Daniel Křetínský, majitel Dobré energie

DOBRÁ ENERGIE

Na trhu s energiemi působí od roku 2012. V roce 2021 se stala dceřinou společností firmy EP ENERGY TRADING, a.s. (neboli epet), a tak i součástí silné skupiny EP Infrastructures, která disponujeme vlastními zdroji energie. Proto si mohou dovolit nabízet příznivé ceny elektřiny i zemního plynu. Majitelem společnosti je Daniel Křetínský,  3. nebohatší Čech Je nejvýše postaveným miliardářem, který žádným způsobem nezbohatl na privatizaci. Už půldruhé dekády je vlastníkem fotbalového klubu Sparta Praha, Macy's, Foot Locker, britské Sainsbury's či Royal Mail. Snaží se ovládnout německé Metro či prosadit vliv ve francouzském deníku Le Monde nebo v časopisech Elle a Marianne. Jeho EPH holding s tržbami přes 230 miliard korun a EBITDA 56 miliard korun sdružuje výrobní a infrastrukturní energetické společnosti v Česku, Německu, Británii, Polsku, Irsku, Itálii či ve Francii a patří k největším energetickým firmám v Evropě. Má 25 tisíc zaměstnanců. 

Karel Komárek, majitel MND
Karel Komárek, majitel MND

MND

Skupina MND je evropskou korporací pokrývající všechny oblasti těžby ropy a zemního plynu a obchodování s plynem a elektřinou. Moravské naftové doly jsou největší těžební společností ropy a zemního plynu v České republice. Zároveň nabízí druhou největší skladovací kapacitu plynu v ČR. Společnost MND a.s. vstoupila dne 27. 1. 2014 na trh prodeje plynu pro domácnosti a maloodběr. Plyn MND nabízí pod označením Plyn z první ruky. Tento produkt vyjadřuje skutečnost, že společnost plyn přímo těží a skladuje ve vlastních zásobnících na jižní Moravě. Od 1. 5. 2014 vstoupila společnost MND také na trh prodeje elektřiny. Elektřinu nabízí pod označením Proud se stejnými smluvními podmínkami jako plyn. V letech 2017 a 2018 dosáhla společnost MND největšího počtu nových odběrných míst plynu mezi novými dodavateli. Dalo by se říci, že je tedy nejpreferovanějším dodavatelem zemního plynu v ČR. Od roku 2010 je jejím vlastníkem investiční skupina KKCG Karla Komárka. Karel Komárek ml. je český podnikatel, Druhý nejbohatší Čech. Je vlastníkem skupiny KKCG, kterou založil v roce 1995. KKCG soustřeďuje své aktivity na oblast loterií a herního průmyslu, ropy a zemního plynu, a také informačních technologií či real estate. Disponuje majetkem 71 mld. Kč (2020)

Cena energie sledovaných dodavatelů

Zde máte aktuální porovnání cen nejdůležitějších dodavatelů na energetickém trhu. Platnost je od 10.5.2023. V případě dotazů jsme vám k dispozici ZDE !

CENY ELEKTŘINY PRO DOMÁCNOSTI :

Elektřina domácnosti
Elektřina domácnosti

CENA PLYNU PRO DOMÁCNOSTI :

Plyn domácnosti
Plyn domácnosti

CENY ELEKTŘINY PRO PODNIKATELE :

Elektřina podnikatelé
Elektřina podnikatelé

CENY PLYNU PRO PODNIKATELE :

Plyn podnikatelé
Plyn podnikatelé

Důležitým krokem pro rozvoj energetické infrastruktury je plánované zavádění chytrých elektroměrů - takzvaných smart meterů. Tato moderní zařízení umožňující flexibilní komunikaci mezi dodavatelem a odběratelem energie budou do roku 2027 povinná u všech odběrových míst se spotřebou nad 6 MWh ročně.

Toto jsou tři pilíře, na kterých stavíme spolupráci s našimi klienty. Důkazem, že se to vyplácí je to, že se to dozvídáme z nezávislých zdrojů, které čerpají z informací obdržených od zákazníků, že společnost se kterou spolupracujeme ARMEX energy - férovost, otevřenost, stabilita neopouští. Věříme, že tato tvář může být jedním rozhodovacím...